Alkoholizm, tytułowa, film, książka, literatura, forum , komentarze  
     Home        Filmy        Książki        Teksty        Forum        Kontakt      
   
   

SERWIS


MOZAIKOFILMY


KSIĄŻKI


TEKSTY
 
 Filmy od najstarszych (rok)

<< poprzednia strona    [1]  [2]  [3]    następna strona >>

Tylko strach (1994) Tylko strach (1994)

reżyseria: Barbara Sass    scenografia: Barbara Sass
produkcja: Polska    gatunek: dramat

Akcja filmu zaczyna się ukazaniem głośnej imprezy z tańcami. Prędko okazuje się, że to nie pijacka balanga, tylko grupa niepijących alkoholików świętuje pierwszy rok trzeźwości koleżanki Katarzyny. Główna bohaterka - Kasia - jest dziennikarką, kobietą w średnim wieku. Po dramatycznych przejściach związanych z nadużywan... przejdź do filmu »»»
Kiedy mężczyzna kocha kobietę (1994) Kiedy mężczyzna kocha kobietę (1994)

reżyseria: Luis Mandoki    scenografia: Ronald BassAl Franken
produkcja: USA    gatunek: melodramat

Alice jest żoną i matką dwójki małych dziewczynek, pracuje w szkole jako nauczycielka. Jej mąż Michael jest pilotem samolotów pasażerskich i często nie ma go w domu. Alice od jakiegoś czasu nadużywa alkoholu na czym cierpią jej dzieci i relacje z mężem. Sytuacja zmienia się po tragicznym wypadku. Alice wróciwszy do dom... przejdź do filmu »»»
Zostawić Las Vegas (1995) Zostawić Las Vegas (1995)

reżyseria: Mike Figgis    scenografia: Mike Figgis
produkcja: USA    gatunek: melodramat

Ben Sanderson zawodowo zajmuje się pisaniem scenariuszy do filmów. Nie potrafi poradzić sobie ze swoim problemem alkoholowym, pożycza pieniądze, pije bezustannie w domu i w barach. W końcu zostaje zwolniony z pracy otrzymując sowitą odprawę. Kiedy następnego dnia z rana odwiedza bar, a tam barman nie chce podać mu alko... przejdź do filmu »»»
Nic zabawnego (1998) Nic zabawnego (1998)

reżyseria: Michael Elias    scenografia: Ted Kristian, Michael Elias
produkcja: USA    gatunek: dramat

Emma Poleski po śmierci męża samotnie wychowuje prawie dorosłego syna Charliego. Od śmierci męża nadużywa alkoholu i nie trzeźwieje całymi dniami. Opiekuje się nią syn - budzi ją do pracy, usprawiedliwia przed szefem. W końcu, po kolejnym spóźnieniu, szef zwraca jej uwagę na spóźnienia i jakość jej pracy. Dodatkowo - s... przejdź do filmu »»»
28 dni (2000) 28 dni (2000)

reżyseria: Betty Thomas    scenografia: Susannah Grant
produkcja: USA    gatunek: komedia, dramat

Gwen to młoda przebojowa dziewczyna. Związana jest ze swoim partnerem Jesperem, z którym często imprezuje w lokalach do późnych godzin nocnych. Pewnej soboty Gwen budzi się rano na kacu i z przerażeniem stwierdza, że zaspała na ślub siostry, na którym ma być druhną. Na ceremonię spóźnia się o godzinę. Na przyjęciu wese... przejdź do filmu »»»
Żółty szalik (2000) Żółty szalik (2000)

reżyseria: Janusz Morgenstern    scenografia: Jerzy Pilch
produkcja: Polska    gatunek: dramat

Głównym bohaterem filmu jest mężczyzna w średnim wieku, dyrektor dużej firmy. Pomimo sukcesów zawodowych jego życie nie układa się dobrze z powodu nadużywania alkoholu. Akcja filmu rozgrywa się w przeddzień wigilii Bożego Narodzenia. Nasz główny bohater uczestniczy w zebraniu zarządu, gdzie strasznie cierpi z powodu gł... przejdź do filmu »»»
Ja, alkoholik (2003) Ja, alkoholik (2003)

reżyseria: Jacek Bławut    scenografia: Jacek Bławut
produkcja: Polska    gatunek: dokumentalny, serial

Serial dokumentalny, 15 odcinków po około 25 minut każdy. Obserwujemy życie kilkoro alkoholików, którzy zdecydowali się trzeźwieć i pójść na terapię zamkniętą w Zgierzu. Jerzy - narrator filmu - to starszy człowiek, weterynarz, jego żona straciła już nadzieję na normalne życie z nim. Zbyszek, 21-letni chłopak, bezdomny... przejdź do filmu »»»
16 lat utopionych w alkoholu (2003) 16 lat utopionych w alkoholu (2003)

reżyseria: Richard Jobson    scenografia: Richard Jobson
produkcja: Wielka Brytania    gatunek: dramat, kryminał

Frankie jako młody chłopiec widział jak ojciec zdradza matkę z kochanką. To zdarzenie i późniejsze kłótnie rodziców w domu sprawiło, że chłopak już w bardzo młodym wieku spróbował alkoholu. Będąc już pełnoletnim mężczyzną Frankie, wraz z trójką przyjaciół, sieje postrach w mieście zaczepiając i bijąc ludzi na ulicach i... przejdź do filmu »»»

Oceń ŁATWOŒĆ w grach video!

Szczur w koronie (2005) Szczur w koronie (2005)

reżyseria: Jacek Bławut    scenografia: Jacek Bławut
produkcja: Polska    gatunek: krótkometrażowy, dokumentalny

Film jest oddzielnym epizodem serii "Ja, alkoholik" w reżyserii Jacka Bławuta. Skupia się głównie na postaci Michała - jednego z bohaterów serialu. Michał to trzydziestoletni, inteligentny chłopak, pijący już od lat szkolnych. Mieszkał z dziadkami, którzy jednak zmarli. Po śmierci opiekunów chłopak rozpił się na dobre... przejdź do filmu »»»
Wszyscy jesteśmy Chrystusami (2006) Wszyscy jesteśmy Chrystusami (2006)

reżyseria: Marek Koterski    scenografia: Marek Koterski
produkcja: Polska    gatunek: dramat

Film ukazuje historię życia Adama Miałczyńskiego od jego dzieciństwa po wiek podeszły. Już jako kilkuletni chłopiec napił się przypadkowo alkoholu na imprezie rodzinnej - potem było już tylko gorzej. Po ukończeniu studiów Adam pisze doktorat. W tym czasie poznaje dziewczynę i oświadcza się jej. Wkrótce pojawia się dzie... przejdź do filmu »»»

<< poprzednia strona    [1]  [2]  [3]    następna strona >>

   
     
  ALKOHOLIZM :: filmy o alkoholizmie, książki, literatura, teksty AA i terapeutyczne :: komentarze, forum, wyszukiwarka